kW i kWh jaka jest różnica?

kwh

kW czy kWh?

Wiele osób nie zna różnicy pomiędzy tymi jednostkami, a warto ją znać, uprości nam  to wiele obliczeń. Nieznajomość tej różnicy sprawi, że popełnisz wiele błędów, zwłaszcza kiedy będziesz chciał obliczyć ile masz zapłacić za prąd czy ustalić czy zakład energetyczny nie dokonał błędu w naliczeniach. Aby uzyskać konkretne jednostki należy dokonać obliczeń jak i znać konkretne dane, takie jak koszt energii, czy zużycie, moc urządzenia.

Co jest czym i kiedy stosować?

Jaka jest różnice pomiędzy kW a kWh? Otóż  kWh jest miarą energii a kW jest miarą mocy urządzenia. Nadal trudno zrozumieć tę różnicę? Energia jest miarą tego, jak dużą ilość paliwa (w tym wypadku energii elektrycznej) potrafi do pracy zużyć sprzęt w danym okresie czasu.

Kilowat to jednostką mocy, określa moc urządzenia. Wiele maszyn jakie wykorzystuje się do prac remontowych wybiera się właśnie na podstawie tej jednostki. Co prawda im jest ona wyższa tym więcej paliwa będzie pobierać, nie mniej jednak świadczy to też o tym, że jest odporna na cięższą pracę. Mocniejszą maszyną pracuje się wydajniej, pracownik bez trudu odczuje różnicę.

Advertisements

One thought on “kW i kWh jaka jest różnica?

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s