Ile kWh pobierają lampki choinkowe?

Dekoracje świąteczne to niezbędny element na Święta, kolorowe lampki choinkowe. Asortyment jest bogaty, lampki w kształcie sopli, płatków śniegu czy kolorowych kuleczek, wszystko aby choinka wyglądała pięknie, ale kto w tym czasie myśli o oszczędzaniu energii elektrycznej?

Pobór energii

Technologia LED jest obecna w naszych domach niemal wszędzie, jeśli korzystamy z urządzeń nowoczesnych. Wyświetlacz na pralce świeci za pomocą ledowych diod, żarówka ze wnętrzu lodówki zwykle także przybiera postać ledowej diody. Podobnie jest z lampkami choinkowymi, można nabyć ledowe. Światełka LED odznaczają się poborem na poziomie d 4 o 7 Watt. Oznacza to, że 2 godzinne świecenie może kosztować na niecałe 10 gorszy, a to niewielki koszt, w zamian zyskujemy przecież niepowtarzalny klimat.

Cena wyższa niż eksploatacja

Sznur 100 lampek może kosztować nawet 30 złotych, najtańsze lampki LED to koszt 12 złotych. Kiedy ten koszt się wypłaci, odpowiedź brzmi, nigdy. Dlaczego, lampki choinkowe przecież nie mają oświetlać pomieszczeń, przy nich nie będziemy jeść kolacji czy odrabiać lekcji, służą one wyłącznie do ozdoby. O trwałości żarówek można pisać wiele, przepaloną tradycyjną lampkę trudno zlokalizować, a kiedy przepalą się dwie jest to prawie niemożliwe, dlatego ozdoba trafia do kosza. Z lampkami LED jest inaczej, cechuje je większa trwałość a nawet niektóre modele można reklamować.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s