Jak oszczędzać energię z podgrzewacza wody

Do kąpieli lub mycia naczyń należy używać ciepłej lub gorącej wody. Podgrzewacz wody jest więc nieodzowny  szczególnie w miesiącach letnich, kiedy to nie palimy w piecu centralnym i nie ma ciepłej wody. Podgrzewacz znacznie wpływa na rachunek na energię elektryczną i to bez względu na cenę energii, gdyż tu liczy się czas użytkowania . Ten artykuł da wam kilka wskazówek, jak oszczędzać energię elektryczną z podgrzewacza wody.

Podgrzewacz, jaki wybrać

Jeśli rozważasz zmianę podgrzewacz wody bądź jego pierwszy zakup, powinieneś zdecydować się na model, który w pełni odzwierciedla Twoje potrzeby. Nośność podgrzewacza wody jest czynnikiem decydującym, to zdolność określająca jaką ilość wody potrafi podgrzać urządzenie w ciągu minuty.  Jeśli mieszkasz w domu sam, to ma sensu, aby kupić mega grzejnik. Zawsze zaleca się kupić model proporcjonalny do rzeczywistego zużycia ciepłej wody. Ponadto, na rynku są modele o wysokiej efektywności energetycznej, najlepszą  inwestycją będzie więc podgrzewacz o średniej mocy, który nie używany długo nie wpłynie  zbytnio na wysokość elektrycznych  wydatków miesięcznych.

Gdzie umieścić podgrzewacz

Podgrzewacz wody powinny być umieszczone w obszarach izolowanych. Nie trzeba specjalnej  szafki poświęconej na urządzenie, chyba, że ktoś chce ukryć urządzenie. Po zaleca się montować go też na zimnych ścianach lub obok okna. Środowiska zewnętrzne mogą spowolnić proces ogrzewania, ja i wpływać na urządzenie (para, zimo). Podgrzewacz wody powinien być umieszczony jak najbliżej do źródeł zaopatrzenia, czyi umywalki, wanny itp . Ma to na celu uniknięcie tego, że ciepło z wody rozchodzić się będzie wzdłuż rur. Jeśli chcemy korzystać z ciepłej wody w kilku miejscach,  zalecane jest, aby kupić dwa grzejniki, mniejszy do kuchni, pod zlew i większy zainstalowany w łazience.  Jeśli chcesz być eko nie lekceważ zakup słonecznego ogrzewania wody, jeśli masz gdzie umieścić kolektory słoneczne.

Podgrzewacz, jaki rodzaj?

Nie wiesz jeszcze jaki kupić podgrzewacz wody, aby oszczędzać energię elektryczną. Istnieją dwa podstawowe rodzaje. Pierwszy to podgrzewacz przepływowy, podgrzewa wodę w czasie rzeczywistym, pobiera energię czasie pracy, im krócej się myjemy tym mniej zapłacimy za prąd. Dlatego ważne jest, aby stać w strumieniu ciepłej wody, a wżywać jej jedynie do namoczenia i spłukania. Drugi rodzaj to podgrzewacz, który podgrzewa wodę a następnie ja przechowuje. Ten rodzaj urządzenia ma zbiornik, np. 10 litowy, kiedy pobierzemy 3 litry wody, pompka pobierze wodę aby uzupełnić zbiornik a grzałka ją podgrzeje. Urządzenie, aby pracować musi stale być podłączone do sieci. Takie urządzenie cechuje się większą mocą i wyższą ceną, przydatne jest do celów przemysłowych.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s