Oświetlenie LED

Są to diody, niemal wszystkie nasze sprzęty są w nie wyposażone, czujnik pralki, wyświetlacz lodówki czy mikrofali. Na przykład mała niebieska lub czerwona dioda LED wskazuje, że telewizor jest w trybie gotowości. Ten rodzaj diod zmienił się ogromnie  w ostatnich 30 lat i obecnie przybiera bardzo różne formy, ceniony jest gównie za oszczędność energii.

LED czym jest dokładnie

Jest zatem możliwe, aby znaleźć LED o średnicy 3 mm, większy a także mniejszy, Niektóre diody LED zachowały przybierają dziwne formy, są zaokrąglone, ale istnieją też całkowicie płaskie lub kwadratowe. Za co diody LED są tak cenione, LED w ogóle nie wytwarza ciepła, niemal w stu procentach energia pobierana do pracy przetwarzana jest na światło. Należy zauważyć, że LED zwany ma bardzo różne zastosowanie, od pewnego czasu zajmuje bardzo ważne miejsce w dziedzinie elektroniki, a coraz mniejsze w dziedzinie oświetlenia.

LED ile ma watt

Diody LED dostępne są w szerokiej gamie mocy. Te, które pojawiły się w ostatnich latach, oferują bardzo wysoką moc światła ponad 100 lumenów na wat, co jest niemożliwe w innych obecnych źródłach światła. Żarówka LED nie jest skomplikowana w budowie, jednak moc żarówki nie zawsze oddaje ilość światła jaką ona dostarcza. Technologia ta oferuje 1120 lumenów przy spożyciu 17W (czyli zaledwie 65 lumenów na wat), jednak pomimo tak wysokiej jasności (ilości lumenów) światło wydostające się z bański nie spełniło oczekiwać użytkowników.

Kolor oświetlenia

Czy kolor podświetlenia jest dla ciebie najważniejszy? Musisz przyznać, że zmieniają się kanony wyboru żarówek. Czasy, kiedy o przydatności decydowały jedynie waty odeszły. Teraz pamiętać trzeba o rodzajach gwintu, barwie światła, która musi być koniecznie dostosowana do pomieszczenia. Ciepłe, białe światło LED, które ma tworzyć klimat jak w dzień lub białe zimne, które pobudza do pracy.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s