5 mitów o oświetleniu LED

Oświetlenie LED jest reklamowane jako fala przyszłości, wielka nadzieja energooszczędnego oświetlenia. Niestety są i tacy dla, który wielu oświetlenie to wciąż nie spełnia oczekiwać, mówią nawet, że po zmianie żyją w ciemności. Więc w jaki sposób oświetlenie LED naprawdę działa i czy działa? Aby pomóc oświetlić drogę, będziemy prezentować artykuły LED oparty na mitach.

Mit 1: diody nie używają dużo energii, są one co ​​najmniej 10 razy bardziej wydajne niż jakikolwiek inny rodzaj oświetlenia.” Fakt: “diody LED są jedynie o 15 procent bardziej wydajne niż lampy fluorescencyjne, a sześć razy bardziej wydajne jak żarówki. Diody LED są produktem imponującej ścieżki rozwoju. W samym tylko ubiegłym roku widzieliśmy dostępne na rynku diody o mocy 650 lumenów i poborze energii na poziomie 40 wat. W ciągu najbliższych pięciu do siedmiu lat, nie wydaje się, że ilość lumenów może wzrosnąć o 150 lumenów na wat, chociaż oczekiwania odbiorców to 200 lumenów na wat. Takie rozwiązanie stanowi ogromną szansę, aby zapewnić realną alternatywą dla oświetlenia fluorescencyjnego. Niestety, dziś ciężko znaleźć diodę LED z pośród reklamowanych produktów aby przypadało 100 lumenów na wat, a spadek ilości światła co prowadzi do rozczarowania u nabywcy.

Mit 2: Diody mogą trwać wiecznie. Fakt:  Dzięki odpowiedniej konstrukcji cieplnej, diody LED mogą osiągnąć 60,000  godzin pracy przy jednoczesnym zachowaniu 70 procent oryginalnego strumienia świetlnego. Zaletą numer jeden jest, że właściwie produkowane diody przedwcześnie się nie przegrzewają. Należy pamiętać, że mówimy o “właściwie wyprodukowanym produkcje”, ponieważ nie wszystkie diody LED są takie same, i nie wszystkie mają taką same właściwości. Jednak biorąc pod uwagę produkt z najwyższej półki LED, bardzo ważne jest, aby zarządzać temperaturą złącza w celu maksymalizacji żywotności. Kryteria awarii w diodach zostały ustanowiony, jako wyjście równe 70 procent znamionowego światła. Kryterium to uznaje tryb uszkodzenia diod LED. Daje to dobre zalety bezpieczeństwa tym, że słabe światło jest zwykle korzystniejsze od pozostanie bez światła w ogóle. “

Mit 3: LED nie wydziela ciepła. Fakt: Diody LED nie emitują promieniowania cieplnego, którego trzeba się pozbyć, aby móc mówić o ekologiczności, można trzymać rękę bańkę z diodami i czuć jedynie niewielkie ciepło. Mimo, że diody LED są o wiele bardziej skuteczne niż oświetlenie żarowe, ich ogólna wydajność jest nadal bardzo niska. Energia, która idzie do źródła światła nadal jest wykorzystywana na ciepło, a do pełnej przemiany wymaga się reakcji chemicznej lub konwersji na ruch mechaniczny. W zwykłej żarówce ciężko jest o zainicjowanie przemiany chemicznej lub ruchu mechanicznego.

Mit 4: Diody LED są bardzo tanie. Fakt:  Diody LED są bardzo drogie – ale stają się coraz tańsze w imponującym tempie. Dawniej ustalano koszt diod w przeliczeniu na diody na lumen. W ciągu najbliższych czterech lat, możemy liczyć na kolejne obniżki cen diody LED. W tym momencie cena / wydajność diod zapewni krótszy okres zwrotu kosztów zakupu i to znacznie poniżej dwóch lat, co przełoży się na szybsze i wyższe oszczędności na oszczędzaniu energii.

Mit 5: Diody LED mogą produkować tylko niebieskie światło. Fakt: Białe światło LED może być produkowane począwszy od 2,700K do 6,500K, ze wskaźnikiem oddawania barw (CRI) LED od zawsze posiada kontrolę widma światła, jest to bardzo specyficzny i unikalny dla diod proces generowania widma i strumienia świetlnego. Cieszy jedynie to, że poprawiła się znacząco informacja na temat barw i to w ciągu ostatnich kilku lat. Jeśli odbiorca kupuje żarówkę o niepożądanym kolorze wówczas oznacza to, że nie jest wystarczająco zorientowany o właściwościach LED.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s