Kto nie ma w domu robota kuchennego?

Mały robot kuchenny według różnych specyfikacji pobiera 140-200W mocy. Urządzenie jest bardzo popularne i zawsze jest dla niego miejsce w domu. Mikser jest bardziej popularny niż blender, a tak samo potrzebny jak piekarnik. Gdyby nie jego pomoc to pewnie nie powstałoby wiele ciast.

Mikser sam i z akcesoriami

Robot kuchenny to dużo szerszy zestaw, a w jego skaldzie jest tradycyjny mikser. Standardowym wyposażeniem jest drążek do miksowania, trzepaczki, pręty do wyrabiania ciasta, a jeśli dokupi się inną przystawkę to można samemu utworzyć super zestaw.  Popularne są także malaksery, są to blendery starego typu.

Mikser może stać się i blenderem, wystarczy jedynie dokupić rozdrabniające ostrza. Prawdą jest, że  blenderze nie zrobi się ciasta na placek, ale ciasto naleśnikowe będzie już dobrze wyrobione. Napoje, soki, kremy czy koktajle, z myślą o takich daniach malakser wszedł na rynek. Większe (mocniejsze) urządzenia są przystosowane do mielenia niewielkich porcji mięsa.

Oszczędności na prądzie

Mikser to urządzenie, które jest używane na max 10-15 min, duża siła obrotów sprawia, że nie ma potrzeby aby dłużej miksować. Niekiedy włączamy go tylko po to aby pohałasował kilka minut np. mieląc kawę czy orzechy. Problemem w mikserach nie jest duże zużycie energii po przy mocy 140-200W nie obciąża ona naszego budżetu. Skąd więc mowa o mikserze? Kabel zasilający jest krótki, że podczas pracy często wyrywamy go z gniazda, co prowadzi do awarii. W rezultacie mamy albo wyrwane gniazdko albo wyrwane przewody z miksera. Obie sytuacje są groźne, bo jak wiadomo z prądem nie ma żartów. Zaleca się aby miejsce pracy z mikserem było bliskie gniazdku zasilającemu. Nieszczęście pojawi się kiedy kabel wkręci się w wiertła, gdy są to łopatki nie stanie się nic poważnego, ale kiedy są to ostrza tnące pojawi się problem. Bezpieczeństwo  i higiena pracy jest zawsze na pierwszym miejscu.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s