Ekolodzy rozdadzą ponad 700 żarówek LED

Od 18 sierpnia, rozpoczyna się akcja “Zielone światło”, udział weźmie w niej 50 rodzin. Otrzymają energooszczędne oni żarówki LED. Kampania ma przynieść najuboższym oszczędność na prądzie w wysokości 600 złotych.

Towarzystwo na rzecz Ziemi

Organizatorem oszczędzania jest. Towarzystwo na rzecz i Ziemi oraz Zielony Instytut we współpracy z Gminnymi Ośrodkami Pomocy Społecznej. Kampania odbywa się już drugi raz, poprzednio miała mniejszy zasięg, bo tylko 30 rodzin mogło oszczędzać.

Dla kogo jest kampania?

Adresatem nie są rodziny z całej Polski, kampania dedykowana jest dla rodzin najuboższych, dla  rodzin wielodzietnych, rodziców samotnie wychowujących dzieci czy staruszków.  Dodatkowo mieszkać trzeba w jednym z województw: śląskim, małopolskim i lubelskim.

772 żarówki typu LED

Do rozdania jest 772 ledowych żarówek. Szacuje się, że przy wymianie już kilku źródeł, rodzina może oszczędzać nawet  600 złotych, jeśli będzie świecić sztucznym światłem ponad dwie godziny dziennie w ciągu dnia. Co myślicie o takie inicjatywie, ja wam się wydaje, czy ma to sen, może biedniejszym rodzinom potrzeba czegoś innego. Zwykle Ci najubożsi mają liczniki przedpłatowe. Jednak chęć uczenia społeczeństwa jak oszczędzać prąd jest bardzo przydatna. Żarówka LED o mocy 7 W, w ciągu godziny pobiera, dziennie przez godzinę tak mało, że nie ma takiej skali. Zatem oszczędności roczne w wysokości 600 złotych są możliwe

dziennie 0 0
miesięcznie 0.21 0.14
rocznie 2.55 1.71
Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s