Tania energia elektryczna – kupuj w grupie

Nie od dziś wiadomo, że w grupie raźniej teraz okazuje się, że i taniej. Już kolejny raz Miasto Kalisz zdecydowało się do zakupu energii dla podległych mu jednostek. Kalisz może oszczędzać, energie dostarczać będzie Oświetlenie Uliczne i Drogowe, z którym podpisał umowę o współpracy. Ponad 100 jednostek i samorządów należących do miasta będzie mogło oszczędzać dzięki gwarancji stałej ceny energii na cały 2017 rok. Ile wyniosą oszczędności, szacuje się, że nawet 120 tysięcy. Stawka za energię elektryczną jak została zaproponowana, tj. 0,215 gr za kWh. Dzięki zamówieniom publicznym takie rozwiązania są dostępne dla wszytki samorządów i firm.
Nie tylko spółka Oświetlenie Uliczne i Drogowe, startuje w przetargach. Dolnośląski Tauron wygrał przetarg na sprzedaż 903 GWh energii elektrycznej dla jednostek samorządu terytorialnego z Górnego Śląska. Suma zamówienia ma wynieść, bagatela 230 mln zł. Okazuje się, że to jeden z największych przetargów, jaki odbył się od czasów uwolnienia rynku. Aż 30 samorządów i 31 jednostek samorządowych, będzie otrzymywać tańszy prąd.
Grupowe zakupy energii zostały zapoczątkowane przez Górnośląski Związek Metropolitalny. Miasta takie jak Katowice, Gliwice, Zabrze i Bytom., co roku organizują przetargi na sprzedaż energii elektrycznej. Jednostki organizacyjne, urzędy, szpitale i ośrodki zdrowia, przedsiębiorstwa wodno-kanalizacyjne i mieszkaniowe, instytucje kultury oraz śląskie zoo, przedszkola czy posterunki straży Miejskiej, mogą liczyć na gwarancję dostaw.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s